Zpět na výpis nemovitostí

Prodej, prvorepubliková funkcionalistická vila, vlastní pozemek 2 700 m2, Brno - Řečkovice

Popis

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme k prodeji neopakovatelný objekt funkcionalistické vily v privátním prostředí, obklopené pečlivě udržovaným pozemkem a vlastní příjezdovou cestou. Citlivá, průběžná rekonstrukce z roku 2012 respektuje původní návrh vyhlášeného architekta Jaroslava Kincla z roku 1939. Tato esteticky hodnotná vila je perfektním místem pro odpočinek a relaxaci v soukromí četné udržované zeleně, nebo ji lze využít jako luxusní sídlo společnosti. Pozice objektu včetně obklopující zahrady tak vytváří soukromý vnitroblok. Z teras domu je krásný výhledy do okolní krajiny. Celá vila v minulosti sloužila pro jednu rodinu, její vnitřní vybavení a celkový stav objektu je proto na mimořádné úrovni. Objekt je částečně zateplen. Dům ocenění především klienti, kteří jsou milovníky původního stylu interiéru. Výhodou je, že majitelé zachovali původní prvky v domě vč. podlah a dveří, což dává vile nádech první republiky. V domě se nachází 3 samostatné bytové jednotky, které jsou dispozičně a hmotově řešeny s ohledem bezprostřední pocit velkorysosti, výjimečnosti z daných prostor a zároveň pocitu propojení s okolním parterem a zahradou.
Dispozice domu:
K objektu vede vlastní zpevněná příjezdová cesta s alejí vzrostlých stromů. Navazující parter při vstupu do objektu je řešen jako velkorysá terasa s okolní upravenou zelení, která je částečně kryta předstupující hmotou objektu a poskytuje naprosté soukromí orientované jihozápadním směrem. V severovýchodní části je pak k objektu přidružena nízkopodlažní hospodářská část, která je dispozičně napojena na objekt. 1.NP obsahuje garážové stání pro 2 auta a dále prostornou vstupní halu, která je vybavena kvalitně řešeným vestavným úložným nábytkem a poskytuje přístup do bytu v 1.NP o dispozici 2+1, o velikosti 58 m2 s velmi příjemným výhledem do zeleně. Ze vstupní haly je poté přístup na přirozeně prosvětlené schodiště, kde se v 2.NP nachází prostorný byt 3+1 o celkové velikosti 127 m2. V tomto bytě se nachází rozměrná šatnu při vstupu, prakticky řešená kuchyně a hala s krásnou zimní zahradou, dvě ložnice s vestavným nábytkem a mimořádný otevřený prostor obývacího pokoje, který je orientovaný jihozápadním směrem a je po celé své délce prosvětlen pásovými okny vč. přístupu na balkon.
V 3.NP se nachází nádherný byt 3+1 o celkové ploše 91,4 m2. Prostor zádveří s funkčně řešenou šatnou, vstupy do jednotlivých místností, kterými jsou, pracovna s průběžným oknem po celé délce pokoje, ložnice orientovaná na jihovýchod. Koupelna s větráním pomocí oken a velkoryse pojatý obývací prostor s přímým napojením na rozměrnou terasu o ploše 48 m2 orientovanou jihozápadním směrem, která poskytuje mimořádné výhledy do sousedství okolní nízkopodlažní zástavby rodinných domů. V suterénu domu je umístěna centrální kotelna pro celý dům. Dům je cihlový. Konstrukce domu je železobetonová konstrukce, nenachází se zde žádné trámové stropy. Nemovitost doporučujeme jak na rodinné bydlení, tak i na sídlo společnosti.

Souhrnné informace

Ev.č.: 29101
Cena: Prodáno
+ provize RK, včetně právního servisu, cena včetně daně z nabytí
KategorieRodinné domyLokalitaBrno - Řečkovice
OkresBrno-městoVelikost5 a více pokojů
Plocha užitná500 m²Plocha podlahová534 m²
Plocha pozemku2.729 m²Plocha zastavěná171 m²
Počet podlaží3Stav objektuDobrý
BudovaCihlováTyp domuPatrový
Poloha objektuSamostatnýZástavbaObytná
En. náročnost b.G - Mimořádně nehospodárnáMíst k parkování5
ParkováníanoGarážano
Počet garáží1Počet bytů3
BalkónanoTerasaano
BazénanoSklepano
KomunikaceAsfaltováTelekomunikaceInternet
DopravaSilnice

Zakázku vyřizuje

Ing. Monika Russeggerová

Ing. Monika Russeggerová

Mobil:+420 733 525 123
E-mail:[email protected]
Adresa:Mezírka 775/1
Brno - Veveří

Poslat dotaz makléři

Jméno:
Telefon:
E-mail:
Dotaz:
 

Přeposlat nabídku známému

Vaše jméno:
Váš e-mail:
Zadejte email, na který si
přejete přeposlat uvedenou nabídku:
Zpráva pro adresáta: