top

Prodej vila, 384 m² - Brno - Stránice

Souhrnné info
Ev.č.:
30098
Cena:
prodáno
včetně právního servisu
Kategorie:
Vila
Lokalita:
Brno - Stránice
Okres:
Brno-město
Velikost:
5 a více pokojů
Plocha užitná:
384 m²
Plocha podlahová:
384 m²
Plocha pozemku:
1.138 m²
Plocha zastavěná:
261 m²
Počet podlaží:
2
Stav objektu:
Po rekonstrukci
Budova:
Cihlová
Typ domu:
Patrový
Poloha objektu:
Samostatný
Umístění objektu:
Klidná část obce
Zástavba:
Obchodní a obytná
En. náročnost b.:
G (PENB nedodán)
Zařízený:
Ano
Parkování:
Ano
Garáž:
Ano
Balkón:
ano
Terasa:
ano
Sklep:
ano (162 m²)
Komunikace:
Asfaltová
Doprava:
Silnice, MHD, Autobus
Voda:
Dálkový vodovod
Elektřina:
230V
Topení:
Lokální plynové
Popis

Ambienten VIP vám exkluzivně nabízí k prodeji samostatně stojící prvorepublikovou vilu z roku 1924 od významného stavitele - Ing. Viléma Windholze, autora památkově chráněné secesní vily Anna a části budov na BVV.

Vila je postavena v architektonickém stylu vídeňské secese a nachází se ve vyhledávané lokalitě Masarykova čtvrť. Nemovitost stojí na pozemku o celkové ploše 1138 m2, z toho zastavěná plocha činí 261 m2, každé podlaží má výměru 137 m2 + terasy, zimní zahrada, suterén a garáž. Svým umístěním nabízí naprosté soukromí a prosluněnou zahradu s okrasným jezírkem a zahradním altánem.

Vila byla zrekonstruována v roce 2003 se zachováním a doplněním původních architektonických prvků. Rozsáhlá a nákladná rekonstrukce obsahovala výměnu rozvodů všech inženýrských sítí v domě, včetně otopných těles a internetových sítí. Rozvody jsou vyvedeny do půdního prostoru v rámci přípravy pro půdní vestavbu. Zrekonstruovány byly i podlahy, obklady a provedena výměna okna v suterénu. Do přízemí vily lze vstoupit dvěma samostatnými vchody, první je přístupný přes garáž pro 2 vozy a druhý má samostatný venkovní vstup z ulice. V přízemí se nachází dva samostatné pokoje s 2 koupelnami a s kuchyní, která je společná pro oba pokoje. Dále se zde nachází 2 sklepy, příprava na saunu a prádelna s vestavnou šatní skříní. V přízemí je také kotelna s plynovým kotlem a bojler na ohřev vody. Vila je vybavena shozem na prádlo. Jeden ze sklepů má hliněnou podlahu, který sloužil jako vinný sklep. Garáž v přízemí vily je přístupná z ulice, na dálkové ovládání jsou jak vrata, tak i venkovní brána k vile. Před garáží je možnost parkování dalších dvou vozů. Okrasná zahrada okolo domu je ideální k odpočinku a relaxaci, k čemuž lze využít také velkou terasu v zadní části domu.

Dominantou vily je zimní zahrada, která je přístupná z terasy v 1. NP a přímo navazuje na kuchyni s obývacím pokojem. Terasy na zahradě jsou vyřešené tak, že vám nabízejí naprosté soukromí uprostřed zeleně. V 1. NP vily se nachází vstupní chodba, dále honosná vstupní hala s dřevěným schodištěm, která vás fascinuje již při vstupu do vily. Vila je vybavena původními prvky včetně osvětlení. V rámci 1. NP se dále nachází obývací pokoj, jídelna, samostatná toaleta, kuchyně s komorou, koupelna s toaletou a umyvadlem, již zmíněná zimní zahrada s přímým vstupem na dvě úžasné terasy. Přízemí domu je také přístupné přes spojovací schodiště na zimní zahradou. 2. NP nabízí tři ložnice, dvě koupelny. Hlavní koupelna má balkon, je vybavena vanou, bidetem, toaletou, sprchou a 2 umyvadly vč. šatny. Jedna z ložnice původní sloužící jako pokoj pro služku má vlastní koupelnu s toaletou, umyvadlem a sprchou. Další dvě ložnice s orientací na JV stranu vily působí velice světle a jejich dominantou jsou vestavné skříně nabízející dostatek úložného prostoru. Dále se ve 2. NP nachází terasa s orientací na JZ. Půdní prostor je vhodný pro zbudování vestavby, kde lze vybudovat krásnou bytovou jednotku. Mezi další dominantu vily patří mohutné původní dřevěné schodiště, které ústí do prostorné haly ve 2. podlaží, odkud je vstup na terasu. Pravý turecký mramor je použit ve vile jako obkladový matriál koupelen, dlažby v kuchyni, zimní zahradě a v hale. V ostatních místnostech jsou původní dubové parkety. Okna ve vile jsou původní kastlová ve funkčním stavu. Vila je vhodná pro náročné klienty, kteří obdivují prvorepublikový styl s možností luxusního rodinného, případně i vícegeneračního bydlení. Je možné ji využít i hledáte-li luxusní sídlo vaší společnosti.

Vila je situována v lokalitě Brno – Stránice (Masarykova čtvrť), k nastěhování je ihned. Vybavení vily v uvedené prodejní ceně je včetně kompletního vestavného nábytku i lustrů. Ostatní vybavení vily možno odkoupit po dohodě se současným majitelem.

Ke kupní ceně bude připočtena provize RK.
Velice doporučujeme tuto nabídku a neváhejte si s námi sjednat prohlídku této nemovitosti.

Ing. Monika RusseggerováIng. Monika Russeggerová
Mobil: +420 733 525 123
E-mail: [email protected]
Adresa: Mezírka 775/1, Brno

AMBIENTEN VIP s.r.o.

29361788DIČ CZ29361788

Číslo účtu 123 - 6332940207 / 0100

Spisová značka v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně zapsané v oddílu C, vložka 75329